Dobrých zpráv kolem sebe slýcháme pomálu. Pokud máte už dost všech katastrofických příběhů, rozhlédněte se kolem sebe. Nepochybně zjistíte, že ve vašem okolí nepřevládají zlí a sobečtí lidé, ale najdete mezi nimi spoustu takových, kteří dělají nezištně dobré skutky. Jen proto, že jsou slušní a laskaví. A přesně takové lidi hledáme 
i my. Zaslouží si, aby se o nich vědělo.

Před několika týdny jsme vás oslovili, abyste spolu s námi zapátrali ve svém okolí a lidi se srdcem na správném místě nominovali do projektu Řád srdce.
Spolupracují na něm všechny regionální Deníky ve středních Čechách i hlavním městě, a tak se ve finále sejde velmi zajímavá společnost.

Přemítáte o tom, že znáte spoustu milých lidí, ale žádný z nich nezachránil z rozbouřené řeky topící se dítě nebo 
z hořícího domu stařenku? Je to zbytečné, jde totiž jen o jedno – aby to byl dobrý člověk. 
A zasloužil si Řád srdce, jímž mu můžete dát najevo, jak si ho vážíte a jste rádi, že je na světě.
V redakci už se scházejí kupony. Mezi nominovanými je například žena, která neměla lehký život, a přesto rozdává úsměvy kolem sebe, pomáhá své velké rodině i každému, kdo ji o to požádá, nebo dlouholetý hybatel a inspirátor obecních akcí.

Milí čtenáři, ještě máte dva dny na to, abyste nám dali vědět, máte-li ve svém okolí někoho, na koho bychom neměli zapomenout. Kupony s nominacemi by měly do redakce dorazit do pátku. Ten dnešní najdete na str. 8. Můžete je poslat i mailem nebo se u nás v Palackého třídě 78/40 zastavit osobně. „V listopadu se uskuteční okresní hlasovací kolo a dva nejsilnější příběhy z Nymburska postoupí do krajského finále, které vyvrcholí v polovině února slavnostním galavečerem v jednom z pražských divadel. Tam budou pozváni 
i ti, kteří krajské finalisty nominovali," vysvětluje krajský šéfredaktor Jiří Macek, který je duchovním otcem projektu.

K tomu, aby se o těchto lidech vědělo, stačí málo. Vyplňte kupon, který je umístěn na stránkách Nymburského deníku. Kupon doručte do redakce Nymburského deníku mailem na adresu redakce.nymbursky@cz, poštou či osobně na adresu: Redakce Nymburského deníku, Palackého tř. 78/40, 288 02 Nymburk. Je potřeba, abyste kromě jména dotyčného připsali i kontakt na tohoto adepta ocenění Řád srdce a stručný důvod, proč ho nominujete.

Hlasování o nejsilnějším příběhu

My budeme kandidáty kontaktovat, následně vy, čtenáři, budete v listopadu hlasovat v okresním kole o nejsilnějším příběhu. Dva příběhy, dva lidé - „vítězové" se „utkají" v krajské anketě a v závěru všichni krajští finalisté budou odměněni na slavnostním galavečeru v jednom z pražských divadel.

Anketa poběží i na webových stránkách každého regionálního Deníku, kde udělíme zvláštní webový Řád srdce. Ocenění a předání cen plánujeme na polovinu února příštího roku.

Lékaři v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny transplantovali za uplynulých 31 let přes tisíc srdcí. My nebudeme srdce transplantovat. My budeme hledat srdce, která bijí. Pro lidi kolem nás…

Nominační kupon Řád Deníku.