„Kolem osmé tu ještě nebyl nikdo a teď se to na poslední chvíli všechno nahrnulo. Budeme muset posunout start o půl hodiny," hlásila před startem prvního půlmaratonu a tak zvané „čtvrtky" hlavní organizátorka Milada Šandová.

Na startu dvou tratí, které měřily deset a něco málo přes dvacet jedna kilometrů, se nakonec postavilo 248 závodníků z různých koutů republiky.

Mezi těmi, kteří si okusili „čtvrtku", byli i fotbalista Radek Bejbl a basketbalový trenér Michal Ježdík, kteří se před závodem mírně „hecli". Těm se oběma podařilo uběhnout čtvrtmaraton do 50 minut. Ježdík byl o necelé dvě minuty lepší, jeho čas byl 46 minut a 49 vteřin, Radek Bejbl to zvládl za 48 minut a 24 vteřin. „Pokud vyhraji, připravil jsem si na Radka nějaké úkoly, ale takové, které zvládne," řekl před startem Ježdík, aniž by věděl, že vyhraje.

Start závodu se tedy posunul o půl hodiny, takže borci vyběhli přesně v půl jedenácté výstřelem z pistole v ruce starosty města Miloše Petery. Závodníci ještě před tím dostali několik rad, jak se obléknout, protože pocitová teplota běžců je o deset stupňů vyšší než je skutečná. Dostali instrukce, jak vypadá trať a kde se nacházejí občerstvovací stanice.

Výsledky prvního maratonského závodu najdete na www.nymburskypulmaraton.cz.