Celkem 434 závodníků se postavilo v neděli za velmi chladného počasí na start čtvrtého ročníku Nymburského půlmaratonu a čtvrtky. Přestože meteorologové předpovídali k chladnému počasí i déšť, jejich předpoklad se naštěstí nad Nymburkem nevyplnil a běžci doběhli do cíle bez jediné kapky. Nejúžasnější výkon předvedl Maročan Abdelkabir Saji, který uběhl půlmaraton za jednu hodinu, 10 minut a 16 vteřin, tedy o tři minuty dříve než druhý borec Pavel Skřivánek z Liberce.

Jako před každým závodem, tak i před Nymburským půlmataronem a čtvrtkou, byla mezi téměř pěti stovkami závodníků nervozita. Uběhnu to? Zlepším svůj čas oproti loňsku? Nevyčerpám se hned na začátku? Takové a možná ještě spoustu dalších myšlenek se honilo v hlavě většiny závodníků.

Na start půlmaratonu se postavilo celkem 163 mužů a 71 žen, čtvrtku si nenechala ujít stovka mužů a stovka žen. Mezi závodníky byla jak běžecká elita, tak i ti, kteří běželi závod poprvé. Mezi těmi posledně jmenovanými byl i starosta Nymburka Tomáš Mach, který po absolvování závodu zodpověděl Nymburskému deníku několik otázek. Ta první se samozřejmě týkala toho, jak se po svém prvním čtvrtmaratonu cítí. „Měl jsem v běhání sice dvacet let pauzu, je to divočina, ale je to pěkné," řekl po zdolání trati. Krizi prý měl hned po začátku, kdy se „chytil" těch nejrychlejších a pak pracně doháněl síly. A jediné místo, kde šel, byly prý schody. Starosta také zmínil, že by bylo dobré, kdyby město příště podpořilo organizátory a ze závodu se stala ještě masovější akce s podporou města Nymburk.

Při prvním ročníku Nymburského půlmaratonu 
v roce 2013 stálo na startu 251 závodníků. Letos už to byl téměř dvojnásobek.