Máte strávit tři týdny v lázních a nevíte, kam s vaším čtyřnohým miláčkem? Nevěšte hlavu. Eva Benešová z poděbradského psího útulku vám může pomoci. Zavedla totiž v tomto zařízení službu, která je podobná psímu hotelu. Lázeňští hosté tam mohou svého pejska na dobu léčení ponechat a navštívit ho kdykoliv.

Návštěvníci lázní tuto službu většinou vítají. Například Anna Procházková z Prahy by prý určitě takovou možnost využila, kdyby věděla dopředu, že vůbec existuje. „Mám zlatého kokršpaněla a musela jsem pracně sehnat hlídání u příbuzných. Bývala bych ho sem ráda vzala. I kvůli tomu, že se nevidíme. Jezdím sice na otočku domů, aby mu nebylo smutno, ale kdyby byl tady, bylo by to lepší,“ říká majitelka psa.

Přestože Eva Benešová možnost ubytování psa nikde moc nezveřejňuje, několik lidí už se ozvalo přímo útulku telefonem ještě před odjezdem na lázeňský pobyt. „Máme tu tak dva až tři takové pejsky do roka. Byli tady majitelé třeba z Brna, Hradce nebo Benátek nad Jizerou. A jsou vždycky spokojení, protože si za pejskem přijdou, jdou s ním na procházku a pak ho zase vrátí,“ říká psí máma Eva Benešová.

Ta však upozorňuje, že je vždy potřeba se s útulkem telefonicky spojit, protože kapacita zařízení je omezená a kotce pro psy nejsou s takovým komfortem jako v klasickém psím hotelu.

Tak například nyní je v péči manželů Benešových 16 psů a pouze jeden kotec volný.