To jsou neklamné signály, že se blíží benefiční hudební festival Rock for dogs, jehož výtěžek je rovnoměrně rozdělen mezi tři psí útulky na Nymbursku, tedy v Poděbradech, Lysé a Nymburce. Jeho organizátorkami jsou Lucie Trejbalová a Veronika Čejková.

Festival začal kdysi dávno, když ještě obě dívky zasedaly 
v lavicích jedné nymburské základní školy. V rámci projektu Já občan si usmyslely, že (za pomoci Lucčina otce) uspořádají benefici pro psy.

První ročník doplatily na nezkušenost a lidově řečeno prodělaly kalhoty. Pak byla několik let pauza. „Načež jsme si s Veronikou sedly a řekly si, že pořádat benefiční festival má velký potenciál a pustily se do toho nanovo," říká Lucie po letošním, už šestém a zatím nejúspěšnějším ročníku festivalu.

Koná se každý podzim v kavárně U Strejčka a příchozí si mohou koupit různé věci jak pro sebe, tak pro své psí miláčky. Třeba ručně vyrobené psí brože. Výtěžek z obchůdku a ze vstupného tvoří základ pro výdělek věnovaný pejskům.

„My jsme chtěly a dodnes chceme, aby festival měl svoji atmosféru. Samozřejmě hudební část, ale hlavně i tu lidskou. Kamarádskou. Aby si lidi v psím shopu koupili pro svého pejska nějakou mlsku. Nebo třeba i brož. A pak se celý rok potkávali a chlubili se," říká Lucie.

Letos vybrali rekordních 30 tisíc korun, které už jsou 
u pejsků. Tak už víte, pro koho hlasovat?