Lidé psy často nechávají přivázané u autobusových zastávek nebo 
u stromu. Hodně se jich potuluje na okrajích města u podniku Legios a Provozního střediska oprav (dříve Depo).

„Nedávno jsme objevili 
u stromu poblíž Budiměřic přivázaného křížence labradora. Nevíme, jak tam mohl být dlouho," uvedla Tereza Musilová z městské policie.

Ta vyzývá veřejnost a pejskaře, aby si prohlédli nové přírůstky v kotcích a některého si odvedli domů. „Teď na zimu jim nebude nejlépe, i když už máme kotce vybavené matrací a dekami," připomněla Musilová.

Strážníci chtějí příští rok navrhnout výstavbu zděných kotců, kde by měli pejsci větší komfort.

Podle Musilové se hodně psů také nachází na Komárně u zahrádek. „Potěšila nás paní z Prahy, která si před časem odvezla dva pejsky domů. Dozvěděla se o nás z naší facebookové stránky," řekla strážnice a milovnice psů.

Nyní je v kotcích 8 pejsků, celková kapacita je 13 míst. 
Z toho jsou 3 karanténní kotce a jeden pro štěňata. Nedávno byl útulek naplněn a z kapacitních důvodů museli být čtyři psi převezeni do útulku 
v Lysé nad Labem. „Takové situaci bych ráda předešla. Doufám, že naši pejsci nějakého čtenáře osloví a najdou nový domov. Případní zájemci se mohou na pejsky přijít podívat do areálu čističky odpadních vod v době od 7.30 do 14.30 hodin. Ošetřovatel Jan Kovač jim k pejskům podá bližší informace," popsala Musilová.

Další možností je kontaktovat Městskou policii Nymburk na číslo 325 512 222, konkrétně strážníky Rostislava Bilého a Terezu Musilovou. Ti podají rovněž podrobné informace ohledně pejsků.

V nymburských kotcích mají nové tři přírůstky.
První je šedivý pudlík, který byl nalezen v ulici Palackého třída ve večerních hodinách. Je to starší pejsek, velice hodný, přátelský, klidný. Vhodný ke starším lidem.

Druhý přírůstek je fenka, stará tak 1 rok, spíše odrostlé štěně, nalezena u silnice v Babíně. Je přátelská, mazlivá, vhodná i do rodiny k malým dětem.

Třetí je černý kříženec labradora, který byl nalezen uvázaný u stromu v lese u Budiměřic. Je starý tak 2 roky, velice aktivní, vhodný pro pejskaře, který má zkušenosti 
s výcvikem psů.