Cedulemi se baví nejen kolemjdoucí, ale také členové jedné komunitní skupiny na sociální síti.

Na stromku hned vedle vchodu do bytového domu v Poděbradech visí cedule, která budí největší rozruch. Je na ní piktogram močícího muže a pod tím obrázek nůžek a dvou vajec. Smysl celého obrázku chápe každý. Známou říkankou jej okomentoval na sociální síti Mirek Sebera. „Kdo bude přistižen, bude mu přistřižen.“ Účelem obrázku je zjevně odradit kolemjdoucí od močení na strom.

V pondělí navečer se nám na místě autora cedule nepodařilo dohledat. Zmíněná cedule není na místě jediná a trochu jemnější pohrůžka je věnována také psům. Těm jsou věnovány další dvě cedule na záhonu, kde rostou květiny. Na první z nich je piktogram přeškrtnutého většího psa, který právě vykonal obě potřeby. Obrázek je opatřen textem Vaši psi mohou hnojit Vaše kytky! U dalšího keříku růží je pak nejmírnější nápis. Pejskové, pozor, na tyto růže nečůrat! Ňaf, ňaf.

Jestli hrozba postihu při močení lidí a psů u bytového domu nese své výsledky, není známo. Mezi komentátory na internetu však budí spíše posměch a také opačnou reakci. „Do tý doby by mě to ani nenapadlo, ale tyhle aktivisty mám rád, tak asi změním cestu z hospody,“ napsal Marek Kozler.