Ve čtvrtek přišli mamince Evě a jejímu druhému potomkovi popřát zástupci vedení nemocnice i nymburské radnice. „Samozřejmě v této chvíli je nejdůležitější hodně zdraví,“ popřála jednatelka nemocnice Alena Havelková. S dary v podobě hraček a kosmetiky se připojily také některé nymburské firmy. Místostarosta Bořek Černý předal v krabici velké plyšové zvíře.

Přitom Patrik nejenže nebyl plánován s narozením na přelom roku, ale přišel pro oba rodiče jako neočekávaný dar. „Popravdě jsme další miminko s manželem Petrem neplánovali, nicméně přišlo to a jsme rádi. Doma máme dvouletou Terezku, tak teď k ní přibude i Patrik,“ usmívala se spokojená maminka Eva.

Ta si pochvala nejen rychlý dvouhodinový porod. „Ještě po jedné hodině v noci jsme byli doma, termín porodu jsme měli určený až na 5. ledna. Pak to ale přišlo a po dvou hodinách byl Patrik na světě,“ líčí maminka dvou dětí z Lysé nad Labem.

Nedá také dopustit na péči v nymburské nemocnici. „Říkám to i všem svým známým, jinde bych rodit nechtěla. Ne kvůli špičkovému vybavení, ale kvůli přístupu všech, co tu pracují. Od uklízečky až po pana primáře se o nás starají skvěle,“ doplnila spokojená maminka.

A jak velký přírůstek to vlastně přišel krátce po půlnoci na svět? Patrik Dyršmíd měří 49 centimetrů a váží 3 470 gramů.