První česká paterčata z Milovic Míša, Martin, Terezka, Alex a Denýsek oslaví 2. června své třetí narozeniny. Nymburský deník se s nimi setká v Rodinném centru 30. května při tiskové konferenci. Čtenářům pak přineseme informace o tom, jak děti za rok pokročily.

Od malička jsou to pěkní čertíci a jak jsme informovali už vloni po jejich druhých narozeninách, všechny děti mají stále úsměv na rtech, což jasně znamená, 
že jsou rády na světě a jejich život je zatím samé štěstí. S nimi ho sdílí také starší bráška Antonio.

Velkou pomoc přináší rodině Rodinné centrum Milovice a nezisková organizace Maminky dětem, které s rodinou úzce spolupracují a pro první česká paterčata pořádají materiální i finanční sbírku. Bližší informace o aktuálních potřebách rodiny najdou dárci na webové stránce www.rcmilovice.cz. „Rodičům patří velký obdiv, protože zvládnout pět dětí stejně starých je nepředstavitelná zátěž. Je to dvacet čtyři hodin dlouhá každodenní služba. První dva roky zvládli na jedničku," řekla před rokem na adresu rodičů Saši a Antonína ředitelka Rodinného centra Ludmila Šimková.

Milovická paterčátka se narodila v sedmém měsíci těhotenství císařským řezem 2. června 2013 v podolské nemocnici v Praze. Na porod nemocnice zdvojila všechny služby, včetně lékařských na operačním sálu, v pohotovosti byly laboratoře i služby pro případnou transfuzi. Děti se narodily 
v pořádku, na svět se všechny dostaly za pět minut. Šance na vznik pětičetného těhotenství spontánní cestou je jedna ku 48 milionům. Na světě žije 795 paterčat, z nich 134 bylo počato spontánně.