Informace potvrdil mluvčí nymburské radnice Petr Černohous. „Parkoviště by mělo vzniknout naproti na nevyužívaném prostranství u budovy policie. Hlavním cílem je zajištění dostatečného množství parkovacích míst pro městský bazén stojící přes ulici a pro zaměstnance policie,“ uvedl Černohous. 

Kolik nových parkovacích míst tak vznikne? „Minimální počet parkovacích stání pro veřejnost je 30, počítáno je ovšem s 37 stáními a 25 pro policii. Na tomto místě je nyní částečně zeleň a vzrostlé stromy, s tím souvisí i výběr zatravňovacích dlaždic pro parkovací stání a ostrovy zeleně na místě několika vynechaných stání,“ vysvětlil mluvčí radnice. 

Úprav se dočká také prostor u budovy policie podél Boleslavské třídy. „Prostranství podél Boleslavské třídy bude řešeno parkově s javorovou alejí,“ doplnil Černohous.

Blíží se i začátek rekonstrukce samotného bazénu. O prázdninách architekti odeslali projektovou dokumentaci k vyjádření dotčeným orgánům, aby město získalo územní rozhodnutí. Návštěvníci by mohli do nového bazénu vkročit poprvé v roce 2020. Letos chce radnice dokončit veškeré potřebné dokumentace, aby se mohlo příští rok začít s rekonstrukcí. 

Nový objekt bude mít několik částí. Vstup zůstane na stejném místě jako je nyní. Novinkou bude například to, že hala bude doplněna o centrální pokladnu s turnikety, toalety a drobné občerstvení s vlastním zázemím. 

Největší plochu nového bloku zaberou převlékací kabiny a společná skříňková šatna, ze které se pak návštěvníci rozdělí do dámských a pánských sprch s toaletami a dále budou pokračovat k bazénům. Tato část bude navíc doplněna o dvě osušovny a místnost pro maminky s nejmenšími dětmi, kterou budou moci využívat například při kojení a přebalování, ke kterému potřebují klid. Ve druhém patře má být umístěn wellness provoz, přístupný také z bazénové haly. 

Hlediště pro diváky úplně zmizí. Ochoz kolem plaveckého bazénu bude rozšířen až k obvodové zdi. Pod novou tribunu bude umístěn ochoz, přístupný ze vstupní haly. 

Návštěvníci z něj uvidí do bazénové haly ještě před vstupem do šaten. 

Další výraznou změnou je přístavba nové bazénové haly k jižní fasádě stávající plavecké haly. 

Tam se bude nacházet nepravidelná sestava bazénů, která by měla zvýšit atraktivitu zařízení a přispět k vyšší návštěvnosti.

Největším bazénem bude rekreační obdélníkový bazén s dnovým gejzírem a dvojicí chrličů. 

Střední část má tvořit velký kruhový vířivý bazén s masážními lavicemi, poslední část pak bude patřit dvojici obdélníkových bazénů pro děti. Bazén pro úplně nejmenší doplní vodní ježek a otočné kyblíky a bazén pro větší děti malá skluzavka. 

Výraznou atrakcí by měl být krytý tobogan, jehož těleso v délce 84,5 metrů zůstane mimo budovy bazénů, dojezd a nástup ale budou umístěny v nové hale bazénových atrakcí. 

V prostoru nad šatnami se má nacházet relaxační a regenerační centrum. To má být dostupné přímo z bazénové haly, nebo suchou nohou ze vstupní haly. Návštěvníci budou muset projít jen přes dvojici samostatných šaten. V první části počítá studie s finskou saunou, parní komorou, infrasaunou, ochlazovací sprchou a také s ochlazovacím bazénem. Druhá polovina relaxačního a regeneračního centra má patřit klidové části s odpočívárnami, venkovní terasou a počítá se i s Kneippovým chodníkem. V objektu bývalých lázní budou umístěny provozy posilovny a dalších oblíbených cvičení.