Podle vyjádření nymburské radnice zatím nejsou plánované akce omezeny. Ovšem mluvčí připouští, že se situace může změnit prakticky z hodiny na hodinu.

Neděle má být v Nymburce velkým svátkem. Už od 15 hodin se chystá slavnostní otevření nové lávky přes Labe. Očekávají se stovky lidí na obou březích a poté slavnostní první chůze po nové lávce. K vidění bude program na oslavu této unikátní stavby. V rámci něj dojde na vzdušnou akrobacii, zazní Moon River v podání jazzového trumpetisty Julia Baroše a tematicky vypluje flotila nymburských lodí. „Všichni budou mít možnost připít na novou nymburskou krásku. A projít se po ní, než se přesunou na náměstí Přemyslovců na rozsvícení vánočního stromu s programem od 16.30 hodin,“ uvedla mluvčí radnice Olga Vendlová.

Kocourek Jimmy, mazlíček rodiny Pavlištových.
Máme covid, chytila to od nás kočka? Rodina řeší nákazu s veterinářkou

Zatím je však všechno s otazníkem. „Pozorně sledujeme epidemiologickou situaci a s ohledem na její vývoj budeme reagovat,“ doplnila mluvčí radnice. Jinými slovy je možné, že ještě před začátkem víkendu mohou být obě slavnostní akce buď programově omezeny, aby se zabránilo velkému shluku lidí, případně úplně zrušeny a nahrazeny například online formou, jako tomu bylo v loňském roce v případě rozsvěcení vánočního stromu.

Připomeňte si rozsvěcení vánočních stromů v minulých letech:

Vánoční strom na nymburském náměstí Přemyslovců v roce 2020

Rozsvícení vánočního stromu a adventní trhy v Lysé nad Labem v roce 2019

Rozsvícení vánočního stromu v Nymburce v roce 2018

Rozsvícení vánočního stromu v Nymburce v roce 2017

Rozsvícení vánočního stromu v Městci Králové v roce 2017