Zda bude stát v severní průmyslové zóně hobby market, není ještě jisté. Město se zbavuje nepotřebných domů a prodává pozemky. Chystá se zajímavě řešená stavba na Velkých Valech.

Podle místostarosty Zdeňka Vocáska se město snaží prodejem parcel a nemovitého majetku plnit příjmovou složku rozpočtu.

„V současné době byl zveřejněn záměr prodeje části obecní parcely v ulici Velké Valy za minimální cenu 1 tisíc korun za metr čtvereční. V této lokalitě by měl vzniknout polyfunkční bytový dům,“ řekl místostarosta Vocásek. Budoucí investor se podle něj ve smlouvě zaváže dokončit stavbu do tří let od uzavření smlouvy.

S polyfunkčními domy se za poslední dva roky v Nymburce doslova roztrhl pytel. Na Valech má jít o zajímavě řešenou stavbu do půlkruhu. Blok domů tak bude přirozeně uzavřen. Objekt bude stát 
v sousedství pečovatelského domu. Musí se ale zbourat Tesco dům, který s ním úzce sousedí. „Počítá se samozřejmě i s parkovacími místy,“ vysvětlil Vocásek.

Další pozemky, které město nabízí, jsou v průmyslové oblasti na Všechlapském vršku. Tyto pozemky jsou určeny pro výstavbu obchodního centra s parkovací plochou a doplňkovými službami. „Pozemky budou prodány za nabídku nejvyšší kupní ceny, přičemž minimální požadovaná cena je 450 korun za metr čtvereční,“ prohlásil Vocásek. Zvýšení za metr odsouhlasili zastupitelé na svém posledním zasedání. Do té doby byla cena 300 korun.

Zájemci o koupi budou muset podle místostarosty Vocáska městu předložit projektovou studii a vizualizaci investičního záměru, rámcový harmonogram výstavby 
a předpokládaný počet nových pracovních míst.

Obi má stále zájem. „Budeme ale jednat i s ostatními zájemci. Nabídky očekáváme do 29. února,“ upřesnil na poslední tiskové konferenci starosta Miloš Petera s tím, že na obchodní centrum musí navazovat další obchody, především potraviny, které v této lokalitě znatelně chybí.

Na našem webu se o případném hobby marketu rozpoutala diskuze plná emocí, stejně tak se na dva tábory rozdělilo zastupitelstvo. „Je pravda, že Obi mi v Nymburce chybí. Ale pokud ho postaví, opravdu budou místní prodejci stavebnin mít problémy, a je dost možné, že někteří z nich to neustojí. Mně osobně by se Obi hodilo. Bohužel tu není, tak jezdím do Mladé Boleslavi,“ píše na webu například milan83.

Radnice dále nabízí celkem 6 atraktivních parcel 
v Brigádnické ulici u Labe a dům na Boleslavské třídě. V nabízeném domě, kde je v přízemí květinářství, je ještě celkem osm volných bytů.

Další nemovitostí určenou k prodeji, je rohová budova bývalého zdravotního střediska ve Zbožské ulici.