O Přístavní slavnosti v Nymburce můžeme směle říct, že má své pevné místo mezi tradičními nymburskými akcemi. Vždyť se 
v sobotu konal již 12. ročník. Je to jediný letní festival 
v Nymburce a organizátoři jej postupem času stále častěji označují přívlastkem „rodinný". Hudební vystoupení, která tvoří hlavní odpolední a večerní program, tak byla i letos doplněna řadou doprovodných akcí zejména pro děti. 
V Parku Pod Hradbami bylo rušno vlastně od rána.

Městské kulturní středisko, které stojí za organizací slavnosti, připravilo zábavu 
a rozptýlení všeho druhu: „Za hlavním pódiem máme připravené divadelní představení pro děti, Petrpaslíkovo divadlo. Další doprovodný program zajišťuje Centrum pro všechny. Jsou tu dílničky, kde děti tvoří s tím, že si výrobky pak odnášejí. Dopolední program doplňuje ještě cvičení se Studiem Evy Kupkové, určené dětem i dospělým," seznamuje s dopoledním programem Martina Martincová, ředitelka Městského kulturního střediska.

Ovšem ne dosti na tom. Kdo přišel po obědě v půl jedné, zažil bublinovou show Matěje Kodeše, mistra obřích bublin, do nichž lze zavřít člověka. Na ty největší bubliny sice kvůli silnému větru nedošlo, ale velké bublifuky přinesly i tak spoustu zábavy. Kdo si nevyzkoušel, jako by nebyl.

Program dále nabídl natěšeným návštěvníkům ukázky činnosti dobrovolného sboru Hasiči města Nymburk a došlo i na populární pěnu pro děti i jízdu člunem po Labi.

Hlavní hudební blok byl zahájený v půl třetí. Ke skladbě vystupujících kapel nám prozradila Martina Martincová: „Snažíme se zvát kapely 
z Nymburka a blízkého okolí, aby se prezentovaly na domácí půdě a udělaly si tady reklamu. Večer pak je jeden hlavní host, což je letos Blue Effect." Doplňme, že krom této kapely letos zahrály ještě formace Narušené Spojení, Gang Ala Basta, Luboš Pospíšil and 5P a Artmosphere.

Přístavní slavnost navíc letos pomáhala dobré věci. Tou byla propagace sbírky na české kroje pro folklórní soubor České besedy Kruščice, což je vesnice v oblasti srbského Banátu s početnou českou menšinou zachovávající českou tradici. Soubor by chtěl tančit v pravých českých krojích, 
a tak si na ně střádá. „Chceme jej tady dnes propagovat, lidé mohou přispět na serveru startovac.cz. Nabízí za to originální dárky, obrázky dětí, domácí med i výtečnou rakiji," uvedla Martincová.