V rámci ní by se měly přistavět nové šatny a posilovna. Tak, aby zázemí odpovídalo možnému konání akcí na mezinárodní úrovni.

Pane starosto, Slavomír Lener hovořil o druhé etapě a konkrétně dobudování šaten na zimním stadionu. Můžete to nějak více přiblížit?

Všechno, co říkal pan Lener, bych podepsal. Máme následující představy. Reálné náklady na stavbu této budovy činily přibližně 40 milionů korun včetně DPH. Bylo to bez dotací, protože žádné dotace na zimní stadiony se nevypisují. My jsme měli dvě varianty. Že budeme mít zavřený ten starý zimní stadion, protože v roce 2011 byl z havarijních důvodů uzavřen, a budeme se na něj chodit koukat, nebo se k tomu postavíme čelem a půjdeme do nového zimního stadionu. Udělali jsme to druhé a postavili jsme ho tak, jak jsme ho postavili. Byly bohužel problémy s dodavatelem stavby. A nebyly to problémy, které bychom si způsobili sami. Je to bohužel dáno systémem výběrových řízení, kdy jsme nuceni akceptovat nejlevnější nabídku. Bez ohledu na to, jestli máme nebo nemáme nějaké reference. Ta nejlevnější nabídka, která musela být akceptována, byla od firmy, která nebyla seriozní. Takže jsme se zdrželi zhruba 
o rok s výstavbou zimního stadionu.

A k té druhé etapě?

Máme představu, že po levé dlouhé straně proti hlavní divácké tribuně přistavíme zhruba šest až osm šaten v patře. S tím, že tam ještě bude tělocvična, nebo respektive posilovna, která by celé zázemí dotvořila. Je to podle mě záležitost roku, roku a půl, kdy by se toto mohlo zrealizovat.

A náklady na tu dostavbu se předpokládají jaké?

Náklady očekáváme v rozmezí 5 až 7 milionů korun.