Původní majitel a chovatel včel náhle na konci minulého roku zemřel. Po maringotce, která stávala u letiště Boží Dar, se pak sháněl jeho bratr. A obrátil se na policisty v domnění, že došlo ke krádeži. Vše bylo ale jinak.

Brzy po zveřejnění případu se ukázalo, že maringotka stojí na louce v Kostomlatech nad Labem poblíž železničního přejezdu směrem na Rozkoš. „Při prověření vyšly najevo skutečnosti, které v době oznámení bratr zemřelého nevěděl: že se původní majitel ještě za svého života domluvil s jednatelem společnosti zabývající se zemědělskou výrobou na umístění maringotky poblíž jejich objektu,“ vysvětlila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Maringotka byla u Kostomlat nad Labem nalezena bez známek jakéhokoli poškození či porušení zámků. Nikdo ji neodcizil, pouze změnila místo, původní majitel ale tuto skutečnost před svou smrtí nestačil sdělit příbuzným. „Vzhledem k tomu, že se neprokázalo, že došlo k trestnému činu, policisté případ odcizené maringotky, která sloužila jako úly pro včely, odložila,“ uzavřela policejní mluvčí.