První veletržní novinkou letošního roku je veletrh EkoAuto, veletrh zaměřený na novinky v oblasti elektromobility, bateriové či vodíkové elektromobily, vozy na plyn, CNG či vodík, auta s hybridním pohonem a mnohé další. Koncern Škoda Auto představí celou flotilu elektromobilů. „Pro nadšence do elektromobilů je připravena hotová lahůdka v podobě možnosti svézt se v ikonickém autě značky Tesla,“ uvedla manažerka výstavy Pavla Ličková.

Druhou veletržní novinkou letošního roku je Veterán show, kde hlavní hvězdou bude netknutá zelená Škoda 105, která má najeto pouhých 684 kilometrů, a která dlouhých 42 let odpočívala uložená v garáži. Dalším skvostem bude motocykl JAWA 500 OHC z roku 1954. V samostatné sekci Tuningshow se představí auta, která se zúčastňují tuzemských i zahraničních soutěží. Sobotu potom okoření tradiční Tuning sraz, na kterém mají návštěvníci možnost hlasovat pro nejhezčí vůz tohoto srazu a zároveň vyhrát zajímavé ceny.

Kromě milovníků aut a motocyklů si na výstaviště cestu najdou i přátelé dobrých nápojů. Součástí výstavy budou i letos Pivní a vinné slavnosti. Příchozí mohou ochutnat pivo od horalů z Malé Úpy Trautenberk, pražskou Zbraslavskou kozu, řemeslné pivo od Čtyř Líp Libáňský Dukát, světlé svrchně kvašené silné pivo Amarillo APA, skvělé pivo, co vaří dva bráchové Záhorovi z Polabí, věhlasné pivo Albrecht ze zámku Frýdlant a nebo třeba brandýského Čestmíra. Pro milovníky kvalitních vín budou připravena bílá, růžová, červená, ovocná od Vinařství Žůrek ze Žeravic, od vinaře Honzy Lekavého z Dolních Bojanovic nebo od vinařství Slaměnka z Pálavy. „Nebude chybět svatomartinská dobře vypečená husička, škvarky a další dobroty,“ doplňuje ředitel výstaviště Ondřej Matouš. A v doprovodném programu sobotní koncert Pavla Callty a soutěže se super cenami pro milovníky zlatavého moku.