Ale není to pouze o koupelnách či jednotlivých koupelnových proprietách, které si zakoupíte. Společníci dále montují koupelny, rekonstruují bytová jádra, graficky vám na míru koupelnu navrhnou. Montují i menší kuchyňské linky, dostupné pro všechny. „Ve střední třídě jsme schopni realizovat koupelnu do sto tisíc korun," říká Miroslav Jára, který se právě vrátil z jednoho bytu v Brigádnické ulici, kde koupelnu zaměřoval. Za svou éru prý proměnili několik stovek bytových jader.

Jako přidruženou výrobu, jak se dříve říkalo činnostem například při JZD, si zvolili tvorbu keramických mozaiek. „Nejprve roztlučeme dlaždice, v zednické míchačce je ještě pomícháme s kamínky, aby jednotlivé kousky neměly ostré hrany. A pak už můžeme lepit například na karton, dřevotřísku nebo rovnou na zeď," popisuje celkem kreativní prvek do koupelny Jára.

Sympatičtí společníci navozili do prodejny haldy různě barevných dlaždic. „Děti si v našem koutku vyberou barvu, dostanou lepidlo a mohou si vytvořit obrázek. S maminkou nebo tatínkem můžeme zatím pohovořit o jejich koupelně," spojuje příjemné 
s užitečným Mirek Jára. Kromě mozaiky si mohou děti lepit obrázky ze sirek, navlékat korálky či malovat.

A opět to není všechno, co prodejna koupelen v patře Adély nabízí. Možná byste tu nehledali u dětského koutku, kde hrdě stojí obydlí zvané jurta, ještě malou čajovnu. 
„V nabídce mám dnes čtyři druhy čajů," pochlubil se společník Chadalík, který se podílel na koupelně celé vytvořené z mozaiky v Bílých Karpatech. Dvanáct hodin prý sestavoval mozaiku na ploše pod vanou.

Společníci prodejny chtějí čas od času pořádat pro děti kreativní setkání. V rámečkování uvažují o spolupráci 
s klienty sdružení Fokus, které má sídlo v Nymburce.

Otevírací doba obchodu je podělí až pátek 9 – 12 a 13 – 17 a v sobotu 9 – 12 hodin. A právě soboty se mohou někdy 
v klidu prodloužit pro děti.

Vizitky

MIROSLAV JÁRA z Nymburka je bývalý nymburský kavárník (kavárna U Tanečnice), má dvě děti, kluky Ondru a Míru. Vystudoval prý školu života, tvůrčí záležitosti si vyzkoušel u bratra Michala v dílně. Koupelny staví 
i rekonstruuje již několik let. Vše s klientem domluví a dodá od grafického návrhu po samotnou realizaci. „Děláme s kolegou to, co nás baví. I pro děcka z jankovického sídliště. Když je to přestane bavit u počítačů, můžou sem zajít a klidně tvořit," vítá i ty nejmenší návštěvníky Mirek Jára do prodejny.

JAN CHADALÍK pochází z Bělé pod Bezdězem, ale už patnáct let žije v Kostomlatech nad Labem. Má také dvě děti, ale zase holky, Johanu a Chantal. Prý vysílá pozitivní energii do světa. Obdivuje šamany a studuje duchovní literaturu. Zajímá se o přírodní stavitelství. Koupelny se mu staly živobytím už někdy před deseti lety. „Hodně lidí stále používá koupelny, které jsou na konci své životnosti," ví Jan Chadalík.