Vánoční trhy na lyském výstavišti se tradičně konají od pátku do neděle v týdenním intervalu.

Vedle dárků pro děti naleznete na výstavišti nepřeberné množství inspirace a dekorací k adventní výzdobě bytu či domu. „Více než dvě stovky prodejců na každém ze tří termínů nabídnou vánoční dárky od potravin a lahůdek přes knihy, porcelán, kosmetiku, textil, oděvy, hračky, zlaté šperky či luxusní kožené zboží. Mezi nejoblíbenější dárky patří ručně malované vánoční ozdoby. Ve valné většině je zboží od prvovýrobců, tudíž za velmi příznivé ceny," uvedla manažerka výstav Jitka Soldátová.

Polabské vánoční trhy se od jiných odlišují pestrým doprovodným programem, který začíná pátečním pásmem koled a říkanek dětí ze základních škol.
Na další dny jsou připraveny hudební, taneční a sportovní vystoupení dětských souborů, trh uměleckých řemesel, ochutnávky nebo hrací plochy pro děti. Program vyvrcholí v sobotu 17. prosince v podvečer monumentálním ohňostrojem.

Novinkou letošních trhů bude „Pokus o překonání rekordu ve vytvoření betlému s největším počtem figurek z papíru". „Vytvořte libovolnou postavu z tvrdého papíru, my poskládáme betlém. Ten bude vystaven po celou dobu vánočních trhů v hale C u pódia," vyzývá manažerka.

Další novinka je soutěž určená dětem „Polabské vánoční zpívání". V den Polabských vánočních trhů si můžete přijít zazpívat na pódium a probojovat se do finále, které proběhne v pátek 16. 12. odpoledne.

Pro žáky základních škol je přichystána soutěž „O nejlépe ozdobený vánoční stromek".

Pro návštěvníky je připravena soutěž „Polabské cukrování", soutěž je určena všem hobby cukrářům, cukrářkám a milovníkům tradičních i netradičních originálních vánočních cukrátek starších 18 let, kteří do úterý 13. prosince doručí na výstaviště 10 vlastních identických vzorků od jednoho druhu vánočního cukroví. Finále se uskuteční v sobotu 17. 12. od 13.00 hodin, v porotě usedne a také zazpívá zpěvačka Miluška Voborníková.

Vánoční trhy

Stříbrné trhy – od 9. do 11. prosince
Zlaté trhy – od 16. do 18. prosince
Otevřeno je každý den od 9 do 17 hodin, vstup na vánoční trhy je ZDARMA.