„Letošní téma Síla okamžiku bylo pojato s velmi širokým záběrem. Příběhy, které se týkaly citlivých míst lidské osobnosti a lidského života, byly prezentovány citlivě a s pochopením. Porotu nejvíce oslovily práce týkající se života a smrti, statečného boje s nemocí a existence lásky mezi námi,“ uvedla Lenka Matějčíková za pořadatele z nymburské zdravotnické školy.

Na třetí příčce se umístila studentka SZŠ a VOŠZ Kolín Tereza Freimannová, která svým příběhem Smrt vzpomínala na umírání své babičky a na prázdnotu, která po jejím odchodu zbyla. Otevřela prostor pro zamyšlení, že se nikdy nedokážeme smířit s odchodem milované osoby a útěcha se hledá jen velmi těžce.

Na druhém místě skončil žák nymburské SZŠ a VOŠZ Jiří Kudroň, který neopakovatelným způsobem prezentoval téma Křesťanství a láska. Teprve šestnáctiletý student se zamýšlel nad pojmem láska z různých aspektů a zajímavým způsobem zpracoval rozdíly mezi láskou křesťanskou, tělesnou a mateřskou.

Z vítězství se nakonec radovala Kristýna Chýlová ze SZŠ a VOŠZ Kladno. Její práce S kyslíkem v nose 24 hodin denně se zabývala onemocněním cystickou fibrózou a transplantací plic. „Opravdu silný příběh boje mladé dívky s touto nevyléčitelnou nemocí oslovil porotu nejdůrazněji. Jsme rádi, že se i mezi dnešními mladými lidmi najdou jedinci, kteří nejsou lhostejní k utrpení a trápení ostatních lidí. Letošní Krajské kolo psychologické olympiády je toho výmluvným dokladem,“ doplnila Matějčíková.