Volba prezidenta se pro drtivou většinu voličů uskuteční v pátek 13. ledna a v sobotu 14. ledna. Už ve středu 11. ledna budou ale moci volit ti, kteří jsou v karanténě či izolaci kvůli koronaviru. Hlasovat budou přímo z auta na speciálním stanovišti od 8 do 17 hodin. „To bude zřízeno v sídle hasičů, kam bude potřeba vjet bočním vchodem,“ řekla Jaroslava Mejzrová, vedoucí odboru správních činností.

Situace kolem počtu nakažených covidem a zkušenost z minulého drive – in hlasování napovídá, že se spíše bude o jedince, než o početné skupiny voličů.

Volič v izolaci může také volit do zvláštní přenosné hlasovací schránky, nebo bude moci hlasovat při uzavřeném pobytovém zařízení. To už v řádném termínu voleb a po předchozím ohlášení takového způsobu volby. Při hlasování je nutno mít občanský průkaz (případně cestovní pas), voličský průkaz (pokud byl vydán) a doklad o nařízené izolaci nebo karanténě. Tímto dokladem může být například rozhodnutí krajské hygienické stanice, potvrzení vydané lékařem, listinné nebo elektronické potvrzení o pozitivním výsledku testu na covid-19, nebo čestné prohlášení podepsané před komisí pro hlasování.