Den plný dobrého jídla, zábavy, dětských výtvarných dílen a krásných výrobků od regionálních výrobců. A k tomu ještě představení různých plemen skotu. To je hlavním tématem akce s názvem Poznejte náš venkov na farmě Pojedy, která se konala v sobotu za krásného slunečného počasí.

Už od dopoledních hodin se přes bránu farmy hrnuly stovky lidí. Někteří přišli za kulturou, další si se zájmem prohlíželi stánky s nejrůznějšími rukodělnými výrobky, které se ani v kamenných obchodech neseženou. „Vloni jsem tady koupila krásné hrníčky dceři ke svatbě, letos si pro ně jdu sama, ale jsem zvědavá, jestli tady ten výrobce bude," sdělila Nymburskému deníku kousek za vstupem Marie Konečná z pražských Strašnic, která má v nedalekém Křinci příbuzné. Velký zájem byl i o malování na obličej, které dětem aplikovala distributorka Nymburského deníku Monika Novohradská, která ještě k tomu vyráběla ze speciálních balónků zvířátka a kytičky.

Za moderátorský mikrofon se opět po roce postavil zkušený Pepa Podolák, kterého lidé znají z dřívějších dob z rádia Jizera. Ten také přivítal, také už tradičně, taneční skupinu Svazu mladých Oskořínek a TJ Sokol Oskořínek, která svým folklorem přilákala posluchače na přilehlé lavičky. Po jejich vystoupení se bavičského žezla ujala nymburská kapela Tramstejk.

Jedno minus ale podle mnohých návštěvníků letošní akce měla. Hlavně v pánském osazenstvu se ozývaly kritické hlasy na chybějící restauraci, která při loňské akci vyráběla steaky z hovězího masa vyrostlého přímo v pojedské farmě. Pánové odcházeli zklamaní s neukojenými chuťovými buňkami, protože jediné, co z masných výrobků bylo možné pořídit, byly párky v rohlíku, obyčejné hamburgery v housce nebo klobásy z farmy Košík. „Restaurace, která měla steaky z připraveného masa vyrábět, to odřekla na poslední chvíli. Už se nepodařilo sehnat za tohoto provozovatele náhradu," vysvětloval všem nespokojencům moderátor Podolák.

Před polednem se mezi stovkami návštěvníků objevil traktor s valníkem, na kterém byly podivné postavy, vyvolávající mezi lidmi smíšené pocity. Ale během chvilky se vše vysvětlilo. Šlo totiž o herce ze školy Venduly Burger, která v Pojedech obnovila Budilovu hereckou školu.

Rozhovor s předsedkyní Místní akční skupiny Svatojiřský les a starostkou Jizbic Evou Pacltovou:

Předsedkyně MAS Svatojiřský les Eva Pacltová.

Máme velký problém sem dostat vystavující, přestože nic neplatí

Eva Pacltová je předsedkyní MAS Svatojiřský les, zároveň také starostkou Jizbic a stála u zrodu myšlenky uspořádat akci s názvem Poznej náš venkov, která nabrala za poslední dva roky na masovosti. Vloni se přišlo na farmu do Pojed podívat kolem dvanácti set lidí, letos je číslo podobné.

Jak vlastně vznikla myšlenka uspořádat zábavné a poučné odpoledne?

Místní akční skupina Svatojiřský les měla kancelář na Loučeni v naprosto nevyhovujících prostorech. Pak došlo ke změně vedení, my jsme tam přišli úplně noví lidé 
a stal se z toho fungující celek. Členem výboru byl v té době pan Petersík a nabídl prostor tady v Pojedech, kde máme kancelář šest let. První rok uspořádal akci, na kterou přijeli chovatelé 
z různých zemí. Udělal ohromnou akci, kde byla spousta farmářů. Bylo to pro veřejnost, ale protože se ta informace dostala pouze do odborných časopisů, tak o tom místní lidé moc nevěděli. My jsme tu dostali také prostor k prezentaci. Další rok jsme si říkali, proč tuto akci nezopakovat. Řekli jsme si, proč lidem neukázat, co je tady v regionu hezkého. Já sama jsem taky nevěděla, že je někde nějaká drátenice, jinde zase ten, kdo peče výborné koláče.

Takže všechny stánky, ve kterých se prezentují různí řemeslníci, jsou z regionu?

Přesně tak. A přitom jsme si říkali, že když už sem pozveme lidi, tak je musíme nakrmit a pobavit. A přidávaly se další věci.

Hlavní význam akce je tedy představit lidi z regionu, kteří něco dokáží?

Ano. A stejně tak se tu prezentují i obce. Protože spousta lidí bydlí v nějaké obci a neví, že vedle je někdo, kdo něco dokázal. Problém ale je, že my zaplatíme za místo, za stánek a elektřinu, lidé sem přijdou vystavovat 
a prodávat a nemusí zaplatit ani korunu. A přesto jsme měli velký problém je sem dostat. Přitom sem během toho dne přijde přes tisíc lidí. Víme, že to tak je, protože máme počet prodaných vstupenek.

Když říkáte o tom, že je potřeba lidi nakrmit, můžete vysvětlit, proč letos není 
v nabídce to, co bylo vloni? Mám na mysli oblíbené hovězí speciality…

Pan Petersík vždycky zabije krávu, takže je jasné, že je to z místní produkce. To je to, na čem jsme trvali, protože jsme nechtěli, aby ta akce nepoškodila jeho jméno. Když už tady návštěvníci ochutnají výrobky, ať je to 
z místního masa. Letos opět zabil krávu ale restaurace, která měla dělat ty steaky, mu ve středu řekla, že nepřijede. A teď sežeňte za dva dny někoho, kdo to umí. Do toho přišel i velký problém 
s hamburgry. Ten, kdo je tu měl dělat, to také tento týden odřekl s tím, že mu do toho něco vlezlo. Tak jsme sháněli jiného, ale bohužel se to nepodařilo.