Vojenská technika z nejrůznější doby a hlavně maskáče. Asi dva nejvýraznější symboly akce konané už po jedenácté v Mordové rokli nedaleko Milovic. Tedy v bývalém vojenském výcvikovém prostoru.

Ačkoliv byl letošní ročník zaštítěn mottem „Válka našich pradědů“ a tematicky směřoval k událostem mezi lety 1914 a 1918, i tentokrát si na své přišli milovníci novodobější vojenské historie. Třeba při přehlídce techniky, kterou uspořádal Klub přátel historických vojenských jednotek z Třebestovic. Na place před bunkrem defilovala jak ozbrojená vozidla z obou válek, tak třeba i žigulík a motocykl Veřejné bezpečnosti, které si v jejich žlutobílých barvách mnozí z nás dodnes pamatují a mají hořkou chuť v ústech.

Naštěstí podobná setkání jsou už jen nostalgickou vzpomínkou. „To byste nevěřil, jaké je v těch uniformách vedro,“ říkali dva chlapíci v oblecích z dob Švejka, kteří mi pózovali před objektivem.

Věřil. Stejně jako to, že celá akce se konala při příležitosti 19. výročí odchodu sovětských vojsk z našeho území a právě z Milovic. Takže přátelé, na věčné časy a nikdy jinak!