Na jídelně tu v pondělí po obědě oslavili Valentýna tancem, soutěžemi a pořádnou dávkou lidovek od Šporkovjanky, která je složená z klientů domova.

Ti hrají s vervou na vozembouch, bubínky, tamburíny, činely nebo rumba kouli. To vše za bedlivého dozoru kapelníka, klávesisty a muzikoterapeuta Jana Kořínka. Všem dobře známé písně jako Kolíne, Kolíne či Kdepak je to moje zlaté mládí zpíval celý sál.

„Šporkovjanka je důkazem toho, že senioři zdaleka nepatří do starého železa, ale umí pobavit sebe a také ostatní,“ řekl ředitel domova Jiří Hendrich.

Organizátoři rozdali účastníkům odpoledne cedulky a spolu tak vždy tančili v Čechách známé dvojice jako například Oldřich a Božena, Čert a Káča, Radůz a Mahulena nebo Křemílek a Vochomůrka.

Poté senioři namíchaní se studenty místní oděvní školy soutěžili ve vybírání arašídových oříšků, čočky a fazolí a pak z nich skládali symbol lásky – srdce.

Mladí spolu s vychovatelkami v jednu chvíli vzali do kola i ty méně pohyblivé a normálně s nimi tančili, i když seděli na vozíčku.

Senioři také zpívali. „Olinka Henyšová si vybrala samozřejmě country píseň Montgomery,“ uvedl jednu ze soutěžících kapelník Kořínek.

Lukáš Trejbal