Součástí výstavy jsou také prodejní stánky, kde mohou modeláři sehnat vše, co ke svému koníčku potřebují. Tedy lepidla, barvy, štětečky, stavebnice s modely a spoustu dalších věcí. „Je to výstava s tradic, dají se tu sehnat věci, které jinde nejsou k dostání. Je to tím, že sem jezdí i lidé zdaleka, třeba i ze Slovenska,“ konstatoval jeden z modelářů.

Podle organizátora akce Libora Malého měla letošní výstava zhruba stejné parametry, jako ty v předchozích ročnících. „Vystaveno je kolem 400 modelů, návštěvníků bych tipoval kolem 800,“ řekl Malý.

A jaké zvláštnosti nabídl letošní Kit saloon? „Jsou tu tři zajímavá letadla. Ani ne tak kvalitou provedení jako jednak tím, že jedno z nich je strašně složitá a těžko sehnatelná stavebnice tuším z Ruska, další letoun pak má rozpětí křídel metr. To se pochopitelně návštěvníkům líbí,“ ukazoval Malý na výjimečné modely.

I tentokrát se v přízemí i v prvním patře pohybovala spousta modelářů s fotoaparáty. „Jsou to dokonalá dílka, která opravdu jinde neuvidíte. Je to jedinečná možnost, jak si tyto modely uchovat v paměti,“ řekl člověk, který měl k fotoaparátu i stativ a velmi pečlivě fotil vybrané modely.

 Řadu z nich si máte možnost prohlédnout i vy v naší fotogalerii.