„Práce se přesunou na levou stranu ulice po Nymburském posvícení s jarmarkem a začnou postupovat opět od náměstí. Z důvodu dostupnosti a dodání materiálu se termín oprav prodlouží do konce října,“ uvedla mluvčí radnice Olga Vendlová.

Aktuálně pracují dělníci souběžně na druhé a třetí etapě opravy ulice na pravé straně z pohledu od náměstí. Nyní firma dláždí povrch druhého úseku a zároveň zahájila odstraňování a přípravu povrchů v dolní části ulice po křižovatku s ulicí Na Příkopě.

Kostelní Lhota na Nymbursku je vítězem středočeského kola soutěže Vesnice roku 2022.
Vesnice roku. Podívejte se, jak si v Kostelní Lhotě užili krajské zlato

Povrch prvního úseku, tedy chodníku v horní části ulice od náměstí, je již hotov kromě doplnění části mobiliáře. Chodcům je již přístupný. „Kolostavy budou na svá místa doplněny v srpnu. Místa pro přecházení dokončí firma podle stavbyvedoucího v září a říjnu souběžně s pracemi na druhé straně ulice. Celkem vzniknou čtyři místa pro přecházení,“ doplnila mluvčí radnice.

Zároveň dojde na podzim k výsadbě zeleně, která byla na jaře kompletně vykácena a ulice se tak dočasně vrátila od podoby z poloviny minulého století. Na místě bude vysazeno 38 akátů kultivaru Bessoniana, které rostou také na náměstí a Na Rejdišti. „Podzimní termín sázení stromů je zvolen především s ohledem na jejich lepší ujmutí, dlouhodobou perspektivu a snížení nákladů nejen na jejich pořízení, ale i následnou péči,“ uvedla místostarostka Stanislava Tichá.

Nalezený raně středověký meč.
Unikátní nález. Těžba písku u Labe odkryla asi tisíc let starý meč

Vzhledem k požadavku na obousměrný průjezd cyklistů Palackého třídou byl navrhnut jejich protisměrný provoz. Tato úprava bude provedena i v navazujícím úseku Palackého třídy od ulice Na Rejdišti po ulici Jízdecká.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.