Informaci Deníku potvrdil místostarosta Zdeněk Vocásek. „Jednání mezi zástupci města a pošty proběhla. Vedení pošt nevyhovělo žádným návrhům na změny,“ řekl místostarosta. Podle dostupných informací pošta zatím nepřistoupila na žádné změny v rámci navrženého seznamu rušení poboček v celém kraji.

Výměna neprošla

Starosta Tomáš Mach v otevřeném dopise vedení pošt navrhoval provést přesný opak záměru, než který obsahoval původní návrh. Místo zrušení pošt u nádraží a na sídlišti navrhoval zachování těchto dvou poboček a naopak by akceptoval zrušení pobočky na náměstí. „Jediná ponechaná pobočka (…) je zcela bez vyhovujících možností parkování pro obsluhu a klienty. Její nové předpokládané zvýšené vytížení výrazně zhorší již tak nevyhovující dopravní situaci v centru města,“ popsal úskalí rozhodnutí pošt Mach.

close Poděkujte hasičům info Zdroj: Grafik redakce zoom_in

Podle jeho slov by mělo logiku zachování poboček u nádraží a na sídlišti. V případě té u nádraží argumentoval výhodnou polohou i možnostmi parkování. U pošty na sídlišti přidal i perspektivu rozšiřování města právě v dosahu této pobočky. „Zrušena má být pobočka, která je umístěna uprostřed sídliště a obsluhuje největší podíl občanů města. V současné době zároveň probíhá rozsáhlá výstavba a rozvoj našeho města západním směrem, v dosahu této pobočky,“ uvedl v dopise starosta. Nyní je jasné, že neuspěl. Pro zachování pobočky na náměstí hovořil fakt, že je bezbariérová, na rozdíl od té u nádraží.

Nemůžeme udělat z náměstí pouze parkoviště

V anketě Deníku provedené bezprostředně po prvním vydání seznamu rušených poboček místní i lidé z okolí zdůrazňovali především fakt, že na náměstí a obecně v centru města se bude špatně parkovat. „Na náměstí se zaparkovat přes den prakticky nedá a kam až budu tahat těžké balíky, pokud pro ně budu muset na pobočku na náměstí?“ přemýšlel jeden z dotazovaných. Že o změnách v dostupnosti parkování bude muset přemýšlet i vedení města, je teď prakticky jisté.

Podle dřívějšího vyjádření místostarosty Zdeňka Vocáska však bude muset na řešení spolupracovat i samotná Česká pošta. „Budeme hledat nějaké řešení. Jedním z nich může být i to, že přímo před poštou budou vyhrazena některá parkovací místa pouze pro Českou poštu. K tomu se pak ale také bude sama pošta postavit a vyhrazená místa si zaplatit,“ konstatoval místostarosta. Kvůli vzniklé situaci podle něj nejde uvažovat o nějakém radikálním řešení ohledně parkování v centru města. „Nemůžeme udělat z náměstí pouze parkoviště,“ doplnil Vocásek.