Každý si mohl přijít na posvícení na své. Pokud se ovšem v sobotu prodral hustým hadem lidí, který lemoval stánky na Špičku.

Kulturní program se odehrával tradičně na Rejdišti, jemu kralovala popová hvězda minulých let Hana Zagorová. „Letošní program nic moc, čekala bych tu nějakou mladou kapelu, je to postavené na starých vykopávkách,“ myslí si Žaneta z Nymburka. Obrovský „národ“ lidí, který se přišel podívat na Zagorovou, však hovořil však jiným jazykem. A v publiku si neprozpěvovaly jen starší ročníky.

Děti a teenageři se vyřádili ve městečku plném pouťových lákadel. Nejvíc se chodilo na „čumendu“ k atrakci nazvané K2. To je dlouhé rameno opatřené na obou stranách otevřeným čtyřsedadlem. Rameno se pak točí a sedadlo také. „Bylo to úžasný, z té výšky, když káčko zastavilo, jsem viděl na celej Nymburk,“ nadšeně ze sebe sypal Nymburák Pavel, který právě opustil své létající sedadlo.

Svůj tábor rozbilo pod restaurací Katovna i skautské středisko Cefeus. „Mám na starosti takzvaný slack line. Je to chůze po laně, děti jsou jištěné druhým lanem. Začíná to být docela trhák, lano se dá natáhnout mezi dva stromy kdekoliv v parku a může se chodit. Už jsou vtéto disciplíně borci, kteří na tom dělají salta,“ navnadil Petr Polák.

Večer se zahrádky hospod rozezněly posvícenskými zábavami.

A kdo se chtěl svézt lodí, mohl využít kotviště u Labe a vydat se na cestu do Kostomlátek a zpět.