To je už téměř o sto více než v minulém roce. V laskavé a obětavé péči tu jsou například ježci, zpěvní ptáci, srnčata, netopýři nebo kachňata.

„Máme uzdravenou poštolku, můžeme ji vypustit," řekla ošetřovatelka stanice Marta Bryndová. Poštolek ošetřili v pátecké záchranné stanici podle ní letos už na padesát. Tato je zde od dubna 
a ve čtvrtek se znovu svobodně nadýchla a rozlétla.

„Snad nebude mít potíže s letem," přemýšlí ještě před vypuštěním ošetřovatelka. Zvládla to na výbornou.


Netopýr z kolínského sídliště už je ve stanici

V pátecké záchranné stanici se občas objeví – letos je jich prý hodně – netopýři. Zrovna ve čtvrtek jednoho přivezl šéf Luboš Vaněk.

„Vezu ho z Kolína. Netopýra tam našli u paneláku na sídlišti děti, jednu holčičku pokousal, ale je v pořádku," vyprávěl Vaněk s tím, že netopýr má poraněné křídlo. Poté ho Vaněk šel do ordinace nakrmit červíky.

„Někdy zalétnou do domů, létají v koloniích a hledají, kde odchovají mláďata. Občas zůstane nějaké mládě viset na okně, jednou našli lidé netopýra doma v obýváku. Je potřeba jej v takovém případě vložit do krabičky s otvorem a počkat přes noc, zda neodlétne. Pokud ne, potom nás zavolat," popisuje postup ošetřovatelka Marta Bryndová.

Volat můžete na tel. 603 864 822 nebo přímo po telefonické domluvě zajet do Záchranné stanice pro zraněné živočichy v Pátku č. p. 56. Je to od Poděbrad ve vesnici první zatáčka vlevo kolem rybníka a doprava.

Nějaké zvíře trvale handicapované si můžete v pátecké stanici i adoptovat. Za finanční výpomoc na krmení pak navštěvujete svého miláčka, jak je libo.