„S platností od 
27. 12. 2012 po ukončení hodin pro veřejnost dojde z důvodu obdržení výpovědi z nájmu ze strany majitele objektu k uzavření pošty 289 13 Zvěřínek."

Dopis s tímto úvodem dostali do schránek obyvatelé Zvěřínka, Hořátve a Píst. Bez podpisu, jména a kontaktu, pouze s uvedením, že jim tento dopis zasílá Provozní ředitel regionu Střední Čechy. V dopise je informace, že k využití poštovních služeb mohou lidé použít pošty Sadská, Nymburk 1 a Nymburk 2.

Pro mnohé z nich však vznikne velký problém, jak budou s Českou poštou nadále komunikovat. V obcích je totiž mnoho starších nemocných lidí, kteří nemají ani auto. „Například můj švagr má nemocné ledviny, jezdí na dialýzu, manželka je nemocná, takže vůbec nevím, jak to budeme dělat," říká například Miroslav Menoušek z Píst.

Podle tiskového mluvčího České pošty Ivo Mravinace se v takových případech pošta snaží najít v místě třeba obchod nebo podnikatele, který by poštovní služby poskytoval smluvně. „V mnohých případech se to lidem vyplatilo, protože na takovém místě, jako je třeba obchod, je otevírací doba pro občany výhodnější. Jednáme i s místními obecními úřady," uvedl Mravinac.