Pošta oznámila zásadní redukci svých provozních hodin. Všechny pošty budou až do odvolání uzavřeny o sobotách a nedělích. Novinkou je také speciální hodina, v níž bude do prostor pošty umožněn vstup pouze starším 65 let. Bude se to denně týkat doby mezi 8. a 9. hodinou.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Důležitá je pro řadu Nymburáků také změna otvíracích hodin pobočky v centru města, tedy přímo na náměstí Přemyslovců. Nově bude mít v odpoledních hodinách otevřeno pouze v pondělí a ve středu. Konkrétně od 13 do 16 hodin. V tyto dny bude dopoledne otevřeno od 8 do 12 hodin, pak následuje hodinová pauza. Ostatní dny v pracovním týdnu, tedy v úterý, čtvrtek a pátek, bude mít pošta otevřeno od 8 do 13 hodin. „K omezení otevírací doby dochází vzhledem k mimořádné personální situaci a vyhlášenému nouzovému stavu,“ zdůvodnili zástupci pošty uvedené změny.

Omezení se dotknou také provozu na železniční trati mezi Nymburkem a Jičínem. Osobní vlaky vyjíždějící z Nymburka ve 13.09, 15.09 a 17.09 budou končit už v Kopidlně. Úplně zrušeny jsou dva spoje. Ten, který vyjíždí ze zastávky Nymburk město v 9.39. V opačném směru to platí pro vlak z Jičína v 17.37. Odpolední spoje z Jičína budou začínat až v Kopidlně, odkud budou vyjíždět přesně ve 14, 16 a 18 hodin.

Celoobličejové masky využijí zdravotníci v kontaktu s lidmi nakaženými koronavirem.
Městecká nemocnice dostala masky vyvinuté na ČVUT
Mostek přes Malé Valy, který se stejně jako ten za ním přes Velké Valy se začne opravovat.
Uzavírka části Boleslavské se odkládá na 6. dubna

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník