Přesun pošty se odkládá na neurčito. Jisté však je, že se nebude stěhovat na náměstí Bedřicha Hrozného do prodejny počítačové techniky a zverimexu. Lidé se vyjádřili v anketě jednoznačně proti. Dokonce sepsali petici. Radnice ale upozorňuje, že se situace s problematickou pobočkou musí dál nějak řešit.

Nové prostory k pronájmu České poště nabídla sama radnice a poště se líbily. Následovala však anketa, ve které obyvatelé města takovýto přesun odmítli. Až 92 procent hlasujících, téměř 600 lidí, si tuhle změnu nepřálo.

Ulevilo se i místním podnikatelům, kteří v navrženém místě mají už léta své obchody. „Kdybychom odsud museli odejít, zruinovalo by nás to," řekl veterinář Petr Procházka, který v průchodu na náměstí Bedřicha Hrozného provozuje zverimex.

Místo nebylo ideální

Místo nebylo ideální ani kvůli parkování, na to upozornil hned na začátku sám starosta Jiří Havelka, ale město bohužel lepší prostor České poště nabídnout nemohlo. 
Z ankety ale především vyplynulo, že lidé mají pocit, že se musí zlepšit hlavně služby na poště. „Lidem nevadí, kde stojíte, ale jak to děláte. Nejde jim o místo, ale především o ty služby. A máme to opřené 
o průzkum, který poště můžeme poslat," popsal Havelka.

Podle starosty by měla pokračovat jednání s poštou právě v duchu výsledků ankety, ve které lidé vyjádřili především nespokojenost se službami. „Pořád chceme to, co jsme chtěli na začátku, abyste zlepšili služby," vzkázal by Jiří Havelka představitelům České pošty. Zastupitelé se shodují, že intenzivní komunikace mezi oběma stranami by neměla být přerušena.

Ve hře je ještě Sluníčková zahrada

Podle tiskové mluvčí České pošty Marty Selicharové dále pokračují jednání nejen s radnicí, ale i se zástupci developerské firmy, která staví Sluníčkovou zahradu v areálu bývalé Fruty. Bližší informace ale mluvčí neuvedla.

Právě ve Sluníčkové zahradě by totiž pobočka mohla najít útočiště. Společnost MS Development, která bytový areál staví, by poště poskytla část plánovaného objektu služeb. Podle jednatele firmy Michala Šourka však jednání zatím nedospěla k nějakému konkrétnímu závěru. Prozatím obě strany nepodepsaly žádnou smlouvu.

„V tom plánovaném objektu služeb by měla být pošta, obchod, hotel a bazén. S možným provozovatelem obchodu a bazénu vážně jednáme. 
V minulosti jsme zahájili jednání i s Českou poštou. Potřebujeme mít ale jasná stanoviska alespoň od 60 procent nájemců," vysvětlil Michal Šourek. Pak by už podle něj nic nebránilo tomu, aby mohl začít vyřizovat potřebné náležitosti ohledně stavby objektu.

Nabízí se však otázka, zda přesun pobočky bude znamenat i zlepšení služeb

JOLANA BOHÁČKOVÁ