V první řadě konstatuje, že také zpomalil. A je rád, že zpomalil. „Prvních 14 dnů to byl odpočinek a hrozně mi to vyhovovalo, bylo to skvělé. Jenomže já jsem známý neposeda, takže brzy jsem se zapojil do různých aktivit. Ať už to byly Poděbrady šijí roušky, kde se distribuovaly tyto pomůcky všem, kdo to potřeboval. Později jsem pomáhal při podobných aktivitách i v Nymburce,“ říká Josef Podolák.

Do toho na popud ženy dělal drobné úpravy na jejich domě v malebné vísce Vápensko. Zanedbávat však nemohl ani Rádio Patriot. „Dostal jsem se k věcem, které jsem dlouho zanedbával. Vyčistil jsem archiv, změnil nastavení ve studiu a věnoval se věcem, ke kterým se v rámci běžného provozu nedostanete,“ vysvětluje rozhlasový profesionál.

Ten ještě počátkem roku působil jako zprávař i na některých komerčních stanicích. To však právě v době karantény skončilo. „V některých komerčních rádiích nastala doslova hysterie a nikdo se zvýšenou teplotou nemohl do studia. A jelikož já mám zvýšenou teplotu posledních 10 let prakticky permanentně, tak jsme tam úplně přestal chodit,“ vysvětluje se smíchem a nadsázkou uzavření jedné kapitoly svého profesního rozhlasového života.

Koronavirová krize ukázala nové české hrdiny - zdravotníky, lékárníky, řidiče autobusů, prodavačky, pošťačky a další profese. Všichni zaslouží obdiv a poděkování. Deník je představuje v seriálu. Další příběhy hrdinů čtěte ZDE.