Patrně jediným, kdo může se zvolením počítat s velkou pravděpodobností, je lídr středočeské kandidátky SPD a místostarosta Všechlap Radek Rozvoral. Ten poslanecký mandát obhajuje z právě končícího volebního období a vzhledem k průzkumům a postavení na kandidátce je jeho opětovný průnik do lavic ve Sněmovní ulici pravděpodobný.

Rozvoral byl v loňských krajských volbách kandidátem za SPD na středočeského hejtmana. Dlouhodobě se vyjadřuje v rámci rétoriky celého hnutí proti údajné islamizaci Evropy. Bojoval i za přerozdělení daní mezi Prahou a Středočeským krajem. „Ve středních Čechách žije spousta Pražáků, kteří jsou trvale hlášeni v Praze, daně od nich proudí do pokladny Prahy, ale všechny služby využívají ve Středočeském kraji,“ upozorňoval Radek Rozvoral.

Ze stran a hnutí, která mají reálnou šanci zasednout ve sněmovně, má pak Nymbursko hned čtyřnásobné zastoupení v hnutí ANO. Na sedmém místě kandiduje místostarostka Lysé nad Labem Romana Fischerová. Na 15. místě pak nalezneme někdejší místostarostku Nymburka a právničku Adrienu Gabrielovou. Na 23. místě je dřívější starosta Milovic Milan Pour a na 26. pozici podnikatel Karel Žižka z Poděbrad.

Dva zástupci Nymburska jsou vepsáni na kandidátku koalice Spolu. Na 12. místě se hlásí o přízeň Jan Pleskač ze Sadské nominovaný ODS. Na 24. pozici kandiduje místostarostka Milovic a učitelka Ludmila Šimková, jmenovaná za KDU – ČSL.

Druhá demokratická koalice, Piráti a STAN, má na 18. pozici Marka Michla. Toho znají především Nymburští jako ředitele místní teplárny a také muzikanta.

Další kandidáti z Nymburska by mohli uspět už pouze v případě neuvěřitelných shod okolností a nečekaných výsledků voleb. Na hraně zvolitelnosti se pohybuje ČSSD, kde na 4. pozici ve středních Čechách figuruje radní z Lysé nad Labem Karolína Stařecká. Na 19. pozici pak novinářka Květoslava Žigmundová – rovněž z Lysé nad Labem.

Ve stejné pozici je nové hnutí Přísaha. Tři kandidáti z Nymburska jsou však až od 23. pozice dál a jejich úspěch by se rovnal zázraku.

Za povšimnutí stojí i kandidátka s pořadovým číslem 7 Aliance národních sil. Toto krajně pravicové uskupení má ve svých řadách i pět kandidátů z Nymburska, které najedeme mezi 7. a 17. místem. Tato síla však nemá reálnou naději na zvolení.