Kritizovaný vodní prvek poblíž Boleslavské třídy, který připomíná fontánu už jen velmi vzdáleně, má být podle předložené vizualizace nahrazen několika tryskami. Ve vodě, vystřikované od země, by se v horkých dnech mohly osvěžit děti. Podobně jako v horní části poděbradského lázeňského parku nedaleko sochy TGM.

Právě fontána má revitalizaci parku zahájit. Oživení by měl přinést i malý altánek s kruhovitým přístřeškem, nová posezení a proměna prostoru přímo před vstupem do Obecního domu. Obnova čeká rovněž mobiliář.

Park Dr. Antonína Brzoráda je v současné době spíš průchozí. Neláká k tomu, aby tam lidé zůstali a relaxovali. Architektonická studie je prvním krokem ke změně. „S tímto úkolem jsme oslovili architektku Alenu Mocovou, nymburskou rodačku a specialistku na urbanismus veřejných prostranství, která ve městě žije a má ho ráda,“ uvedla místostarostka Stanislava Tichá.

Cíle obnovy parku definoval městský architekt Jan Němec: „Pokud vycházíme z faktu, že neřešíme park zámecký ani lázeňský, ale městský a už vzrostlý, můžeme popsaným doplněním a drobnými zahradnickými úpravami dosáhnout mimořádného efektu ve prospěch občanů a kvality jejich života ve městě.“

Kdy přesně má revitalizace začít, zatím zástupci radnice neupřesnili. Prý co nejdříve. Obnova přitom nebude jednorázovou akcí, kdy se park promění najednou. „Revitalizaci chceme zahájit fontánou, další navrhované úpravy, doplnění a oživení parku, mohou v příštích letech plynule navázat,“ dodala místostarostka.