Kvůli malování v kolínské porodnici jsou nymburští lékaři i personál gynekologicko – porodnického oddělení v pohotovosti.

Počínaje nedělní půlnocí totiž ukončila kolínská porodnice činnost porodního sálu, postupně budou následovat další oddělení, tedy šestinedělí, novorozenců a novorozenecká JIP.

V Nymburce s možným větším přílivem maminek ze sousedního regionu počítají. Údajně ale nemuseli nějak razantně posilovat personál.

„Jsme schopni zvládnout to ve stávajících týmech. Porodů bude sice více, více bude i práce, ale máme kapacity na to, náporu bez problémů odolat,“ řekl Deníku primář gynekologicko – porodnického oddělení v Nymburce Aleš Toman.

Žádný velký nával se však zatím podle zdravotních sester nekoná. „Víme o tom od začátku týdne, je zatím klid, uvidíme až další dny,“ řekla sestřička nymburské porodnice.

Dosud také v Nymburce žádná maminka z Kolína nerodila. „Řada už nás ale oslovila,“ dodal primář.

Situace s malováním gynekologicko – porodnického oddělení se prý opakuje každý rok. „Vždycky jsme to zvládli. Nedávno bylo něco podobného zase u sousedů v Mladé Boleslavi,“ řekl porodník.

Asistentka ředitele kolínské nemocnice Gabriela Uriková upřesnila, že malování by mělo být hotovo 17. března. To je ale nejzazší termín. Možné dokonce je, že porodnice obnoví provoz o něco dříve.

O malování v kolínské porodnici je informovaná i porodnice v Čáslavi. A samozřejmě i dispečeři převozových sanit a záchranné služby.
Kde se maminky rozhodnou povít potomka, je na jejich výběru.

„Holt nezbyde, než si to vyjednat jinde. Asi bych volila Nymburk, mám tam už dobrou zkušenost,“ uvedla Lenka Vašková z Kolína.

Mnohé maminky ale jen neradi připouštějí, že jejich miminko se bude muset narodit jinde.

„Vadilo by mi to už z toho důvodu, že dítě by mělo v rodném listě jiné místo narození, než Kolín,“ poznamenala Kolíňačka Sabina Smolíková.