Novorozenecké oddělení nymburské nemocnice získalo darem od švýcarské společnosti Swiss Life tři velice kvalitní a potřebné přístroje v celkové hodnotě sto sedmdesát tisíc, které zvýší kvalitu péče o miminka.

Jedním z nich je podle vedoucího lékaře novorozeneckého oddělení Radomíra Pavlůva moderní resuscitační přístroj pro novorozence Neo Puff , kterým lze účinně pomoci novorozencům po porodu, pokud jsou 
v dechové tísni. „Stejný přístroj sice již na oddělení máme, ale protože je nepřenosný, a tedy je trvale umístěn na porodním sále, velmi jsme uvítali zisk dalšího na operační sál, kde probíhají císařské řezy," říká Pavlův.

Dalším ze tří nových přístrojů je oxymetr, kterým se měří nasycení krve kyslíkem. Nemocnice jej využívá k vyšetření skrytých srdečních vad u novorozenců. Jde o novou metodu pozvolna se začleňující do paušálního vyšetření novorozence 
a nymburská nemocnice se díky jeho pořízení řadí mezi deset procent zdravotnických zařízení v celé České republice, která taková vyšetření provádějí.

„Posledním novým, ovšem neméně potřebným přístrojem je nejmodernější LED diodová fototerapie s vysokou účinností. Ta pomáhá miminkům, která onemocní hyperbilirubinemií známou pod rozšířeným označením „novorozenecká žloutenka". Výhodou zařízení s LED technologií je vysoká intenzita záření s vysokou účinností a LED diody s dlouhou životností," vysvětlil vedoucí lékař novorozeneckého oddělení Radomír Pavlův.