Důležitou informací je také to, že gynekologická část oddělení bude funkční i v době uzavření porodnice. „Gynekologické oddělení zůstává v provozu bez omezení stejně jako všechny gynekologické ambulance včetně té ultrazvukové,“ řekla jednatelka nemocnice Nela Kvačková. Podle jejích slov je rekonstrukce porodnice dlouhodobě plánovanou akcí.

Screenshot z videa uveřejněného Zdeňkem Milotou původně na FB účtu nymburských komunistů a později staženého.
Kauza ruské vlajky: Ženě hrozí za zfalšování listiny o odložení případu tři roky

Odmítá námitku, že zveřejnění informace přišlo pro některé maminky, které v té době v Nymburce plánovaly porod, trochu pozdě. „Na listopad jsme už rodičky na tuto skutečnost samozřejmě připravovali. Registrace probíhá dopředu. Všechny byly na termín uzavření porodnice upozorněny a počítají s tím. Těch maminek, které přijedou až těsně před porodem, je skutečně minimum,“ vysvětlila jednatelka.

Prvorozený sameček se svými rodiči.
V ZOO Chleby se narodilo nohaté mládě lamy. Porod sledovali i návštěvníci

Na situaci bude také upozorněna záchranná služba, která bude maminky krátce před porodem vozit do jiných porodnic. Stejně jako maminky s dopředu plánovanými porody tak budou nejčastěji využívat porodnice v Kolíně, Mladé Boleslavi či v Praze. „Pokud samozřejmě dorazí k porodu žena v takovém stavu, že nebude už v tu chvíli ji možné převézt jinam, tak u nás porod provedeme. Ale půjde skutečně jen o nouzové případy,“ doplnila Kvačková.

Celé oddělení čeká facelift

Jednatelka také musela počkat se zveřejněním zprávy na dobu, kdy bylo skutečně jisté, že stavební úpravy začnou v daném termínu. „Vše muselo klapnout na 100 procent a nebylo možné zprávu zveřejnit, dokud jsme si nebyli jistí,“ konstatovala Kvačková. V rámci rekonstrukce nepůjde o žádné zásadní stavební zásahy typu bourání některých stěn a stavění jiných. Podle slov jednatelky dostane celé oddělení především nový facelift. Půjde o úpravy omítek, či nové tapety. Proměnou projdou také sociální zařízení nebo chodby.

Vysoký jehličnan v ulici Za Nádražím hrozil pádem, proto jej Správa železnic nechala odstranit.
Hasiči pokáceli v Poděbradech vysoký jehličnan. Vánoční strom z něho ale nebude

Zásadnější proměna porodnice je limitována stávajícími prostory. Nemocnice však chce nabídku pokojů do budoucna zlepšovat. „Pořád se pohybujeme v jednom prostoru a s ním musíme pracovat. Naší strategií ale i do budoucna bude výběr z různých možností krásných pokojů všech standardů. Ještě na přelomu roku chystáme jednu novinku, ale to ještě nebudeme prozrazovat,“ doplnila Kvačková.