Ten by měl podle dostupných informací být zajišťován jednou za dva týdny. Na stejnou frekvenci se postupem času dostane také svoz komunálního odpadu. „Lidé z ulic, kde již tento systém funguje a které jsou vypsané od září na webu města a ještě se nepřihlásili, dostanou popelnici letos. Obyvatelé zbývajících částí Nymburka, kde ještě tento systém není zaveden, což jsou centrum města, Zálabí a Drahelice, se mohou hlásit už nyní prostřednictvím stejné webové registrace, a nádoby na tříděný odpad dostanou příští rok,“ vysvětlila mluvčí radnice Olga Vendlová.

Přihlašovací formulář na stránkách města je velmi jednoduchý. Stačí vyplnit osobní údaje, adresu a odeslat jej.

David Rath. Archivní foto.
David Rath požádal o podmíněné propuštění. Odpykal si polovinu trestu za korupci

Cílem je dosáhnout toho, aby místní více odpad třídili a snížil se podíl směsného odpadu. Ten se musí vyvážet na skládky, přičemž skládkovné je čím dál dražší. Navíc od roku 2030 bude úplně zakázané. Nymburk už dříve oznámil, že cenu za roční svoz odpadu pro rok 2022 zvyšovat nechce. Skokově o 200 korun ji navýšil letos, kdy se zvedla z 660 na 860 korun.

Podobným směrem ohledně rozvozu popelnic na tříděný odpad se vydaly také sousední Poděbrady. Města a obce v regionu také zakládají společné sdružení, které by jim mělo zaručit výhodnější pozici při pozdějším vyjednávání o cenách za odpad.