Zachránit lidský život se podařilo dvojici policistů - Michaele Šťastné a Pavlu Csókovi. Prvosledová hlídka z Křince se nacházela na Loučeni poblíž místa, kde se v pátek brzy ráno odehrávalo rodinné drama.

V jednom z domů krátce po šesté ráno vstala sedmasedmdesátiletá seniorka. Vzápětí však bezvládně klesla k zemi. „Její manžel volal záchrannou službu. Operátorka záchranky muži po telefonu radila, jak správně poskytnout první pomoc. Zároveň operační záchranky předala zprávu o situaci policistům. Ti dali pokyn křinecké hlídce, která se shodu okolností nacházela právě na Loučeni, aby ihned na místo vyrazila," popisuje sled rychlých událostí policejní mluvčí Petra Potočná.

Manžel pustil policejní hlídku do domu, ta vyběhla po schodišti a vystřídala muže v oživování jeho manželky. „Na místě prováděli masáž srdce ženy v bezvědomí. Po chvíli skutečně začala žena jevit známky života. Na místo dorazila i posádka záchranky, která ženu připojila na přístroje a pokračovala v poskytování pomoci. Manželovi i policistům na místě lékař poděkoval za skvělou práci," doplnila policejní mluvčí.

Sanitka pak ženu transportovala do pražské nemocnice na Vinohradech s podezřením na infarkt.

Nejedná se o ojedinělý případ pomoci se záchranou života. Letos v lednu zachránili život sedmašedesátiletému muži pro změnu kriminalisté. Ti 30. ledna projížděli krátce po půlnoci k jinému případu mezi Zbožíčkem a Milovicemi. „V tu dobu bylo venku -11 stupňů. Při cestě si všimli, že v příkopě je cosi, co připomíná lidské tělo. Zastavili a jejich podezření se potvrdilo," popisuje další zásah policistů Potočná.

Muži v příkopě hrozilo umrznutí. A zvláště když kriminalisté zjistili, že je těžce opilý a velmi špatně komunikuje. Naštěstí po jeho probrání a prohlídce zjistili, že nemá žádná vážná zranění. „Nakonec sem jim podařilo zjistit, že muž je ze Zbožíčka. Naložili jej do auta a bezpečně dopravili do místa bydliště. Za zmíněných okolností pravděpodobně tomuto muži zachránili život," doplnila policistka.