Byl jeden z posledních dnů prázdnin, když se po desáté dopoledne ozvali policistům příbuzní jedenašedesátileté ženy. „Ženu už několik hodin neviděli a měli podezření, že chce spáchat sebevraždu otravou léky. Proto šlo o každou minutu,“ řekl policejní rada Marek Šmíd.

Okamžitě se rozjela velká pátrací akce. Na místo byli povolání policisté z celého regionu, dorazil i pátrací vrtulník s termovizí a psovod se speciálně vycvičeným psem. Pomohlo i na čtyřicet místních lidí v čele se starostkou a dobrovolnými hasiči. „Právě jim patří největší dík. Jak se později ukázalo, technika není všemocná a někdy v takovýchto případech pomůže dostatek dobrovolníků, které vytvoří rojnice a propátrávají okolí,“ uvedl Šmíd.

Čímž jsme ovšem prakticky prozradili pointu. Pátrání bylo úspěšné. Žena byla objevena krátce po půl osmé večer v remízku asi 700 metrů od obce. „Byla utlumena léky a předána do péče záchranné služby. Podle našich informací není žena v ohrožení života,“ doplnil policejní rada.

Během měsíce se tak jedná už o druhou úspěšnou pátrací akci po seniorovi. Na začátku srpna se ztratil jedenasedmdesátiletý důchodce v Záhornici. Muž měl špatné orientační schopnosti a nezmizel poprvé. Tentokrát však pomohla technika a pomocí vrtulníku se speciální kamerou byl muž objeven v bahně na kraji rybníka. Ani on není v ohrožení života.