Bezpečnostně preventivní akci Den s policií uspořádalo Handicap centrum Srdce na úterní dopoledne. Ke skateparku u Labe, kde se akce konala, dorazilo více než sto dětí z mateřských a základních škol i děti z handicap centra srdce a Speciálního domova mládeže v Chotěšicích. Policisté pro děti připravili dvouhodinovou ukázku výcviku psů, ukázku zásahu speciální pořádkové jednotky, jízdní policie i policejní techniky a vybavení.

„Celou akci se zvířecími pomocníky policie nám pomohl zorganizovat zástupce velitele jízdní policie Petr Doubek,“ řekl manažer Handicap centra Srdce Michal Šmíd.

Zatímco u stánku a vystavených policejních aut si děti mohly vyzkoušet, jak se snímají otisky prstů, podívat se na vybavení, potěžkat si zbraně nebo obléknout zásahovou uniformu, na prostranství u Labe předvedli psovodi, jak probíhá výcvik policejních psů a poté i ukázku jak policejní psi zasahují v akci. Přímo v akci mohli přítomní vidět i speciální zásahovou jednotku a jízdní policii na koních. Podle Michala Šmída nejsou podobné akce vyloučené ani v budoucnu, a to například s poříční policií.