Je rozhodnuto. Novými provozovateli Hálkova městského divadlo se stali Jaroslav a Stanislav Křížovi z Nymburka. Ti začnou pracovat pro divadlo od 1. října.

„Na svém zasedání 7. září rozhodla Rada města o vypůjčiteli a provozovateli Hálkova městského divadla. Těmi se stali Stanislav Kříž a Jaroslav Kříž,“ oznámila ve středu tisková mluvčí radnice Markéta Tomčíková.

Podle předsedy výběrové komise a místostarosty Pavla Fojtíka se do užšího finále z přihlášených dostali dva zájemci.
„Komise poslala do finále dva kandidáty. Martina Vandase s Věrou Kubíčkovou a bratry Kříže. Bylo to těsné. Producent Martin Vandas si přizval k projektu Věru Kubíčkovou, která spojila svůj život s divadlem. Po zvážení všech plus a mínus jsme nakonec rozhodli pro bratry Kříže, kteří znají dokonale nymburské prostředí,“ zrekapituloval Fojtík.

Pro prý hrálo také rozhodnutí Jaroslava Kříže, že omezí svou obchodní činnost a naplno se začne věnovat divadlu. „V osobě Jaroslava Kříže máme záruku, že divadlo snese srovnání s kvalitou bývalého ředitele Adolfa Tomana. Jaroslav žije divadlem, je napojený na nymburské ochotníky, vystupoval hodně v muzikálech,“ připojil Fojtík.

Navíc spolupráce s Irenou Tomanovou, vdovou po zemřelém řediteli, je prý bezproblémová. Nasmlouvaná představení divadlo odehraje.
„Abonenti se nemusí bát, protože všechna divadla nasmlouvaná panem Tomanem, budou normálně odehrána,“ řekl Jaroslav Kříž.

Ten bude mít podle svých slov na starosti rozvoj divadla a uměleckou stránku, jeho bratr Stanislav techniku a finance.
Duo bratří Křížů chce pořádat v divadle více koncerty a využít klubový prostor v přízemí. „Chceme zavést například jazzové večery. Uvažujeme o divadelním festivalu a produkci vlastních her,“ nastínil Jaroslav Kříž.

Šéf Hálkovců a Divadla hudby Radim Keith se na spolupráci těší. „Spolupráce váznout nebude, známe se. Zatím jsem s Křížovými neměl možnost jednat, ale líbí se mi například zřízení Divadelní rady, která se bude podílet na přípravě programu,“ uvedl Keith.