Pomoc v případě akutních či náhle vzniklých zdravotních potíží pacienti naleznou v jedné z ordinací v areálu nemocnice. Nasměrují je do ní pracovníci recepce, která v nemocnici funguje nepřetržitě. 

Ordinační hodiny lékařské pohotovosti pro dospělé
Pondělí – pátek: 17 – 21 hodin
Víkendy a svátky: 9 – 17 hodin

Na přesunu pohotovostních služeb se dohodli Nemocnice Nymburk, Středočeský kraj a Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Pokud by se potíže pacienta na pohotovosti ukázaly závažnější, bude mít možnost podstoupit další vyšetření přímo na místě, což je jednoznačně výhodnější, než tomu bylo doposud.

„Nové uspořádání má svou logiku a pro pacienty bude určitě komfortnější. U nás v nemocnici jsme schopni v případě potřeby provést vyšetření vyššího stupně, máme k dispozici v našem areálu rentgen, sono, počítačovou tomografii, můžeme zpracovat laboratorní vyšetření či případně pacienta rovnou přijmout na lůžko bez zbytečného prodlení, pokud to jeho stav bude vyžadovat,“ vysvětluje Alena Havelková, jednatelka Nemocnice Nymburk.

Nemocnice je od Obecního domu velmi blízko, stačí projít přiléhajícím parkem, takže pokud se informace o stěhování nedostane ke všem případným pacientům včas, nebude pro ně takový problém přesunout se do nemocnice.