Vše při starém. Tak to bude s umístěním zastávek na Riegrově náměstí. Přesto se okolo událo mnoho změn. Nemocní a starší lidé se opět dostanou snáze k ošetření do Jubilejního domu, stromy se nebudou kácet a město prý ještě ušetří.

Spojení cyklotrasy z ulic Jiráskova a Fügnerova musela podle původního projektu ustoupit autobusová zastávka v místě před hotelem Hubert. Kudy vede žlutý pruh pro cyklisty, nemůže stavět autobus a nastupovat lidé. Uvažovalo se tedy o přemístění zastávky před bývalý hotel Praha také na náměstí.

„Původní projekt počítal s umístěním zastávky do nového zálivu před hotel Praha. Tím by došlo k pokácení čtyř až pěti vzrostlých javorů. Musím prozradit, že se proti tomuto záměru zásadně postavil pan starosta,“ uvedl první místostarosta Ivan Uhlíř.

Nakonec město našlo řešení ve vyjmutí třiceti metrů dotované cyklostezky z dotačního financování a zaplatí ji samo, aby mohlo pozměnit původní projekt. „Změna přijde na cca sedmdesát tisíc korun. Na druhou stranu město ušetřilo asi čtyři sta tisíc korun za nový záliv u hotelu Praha,“ doplnil v řeči čísel místostarosta.

Senioři dojíždějící do Poděbrad k lékaři právě v Jubilejním domě, který stojí za rohem od původní zastávky autobusů u hotelu Hubert, museli během zrušení zastávky docházet třeba o berlích až od nádraží. „Je mi skoro osmdesát a chodím o francouzských holích. Je to hrozné,“ postěžovala si Anna Kohoutová.