Oslavenkyně se narodila 17. ledna roku 1922 a měla ještě dva sourozence. Její rodina žila tehdy ve skromných podmínkách a měla malé hospodářství. Děvčátko už od dětství pomáhalo rodičům, staralo se o krávy, kozy a slepice, často i o chod celé domácnosti. Svého budoucího manžela poznala v sousedním Velkém Oseku, spolu měli tři děti, dva syny a dceru.

Během svého života pracovala na několika místech, někdo si ji ještě pamatuje z vrátnice libické továrny Mepol, jiní zase třeba ze železniční stanice v Libici. Dnes spokojeně žije u svého syna Honzy.

„Bilančně sečteno, má sedm vnoučat, deset pravnoučat, dokonce čtyři prapravnoučata a další dvě jsou na cestě. Mohlo by se tedy s určitostí říci, že se zatím jedná o největší rodinnou událost v naší rodině v tomto století,“ uvedla při zahájení kromě jiného její pravnučka Adéla Táchová.

Z koncertu zpěvačky Marie Rottrové v lázeňském kongresovém centru v Poděbradech.
OBRAZEM: Lady Soul. Na zpěvačku Marii Rottrovou stála v Poděbradech fronta

Mezi početnými gratulanty nechyběl opolanský starosta Jan Vojáček a místostarostka Helena Šmejkalová. Všichni ji především popřáli hodně zdraví a chuť do dalšího života. Před slavnostním přípitkem zazněl i tradiční popěvek Mnoga ljeta, živijó. Na stole se objevily květinové dary a trojdílný dort se symbolickou stovkou. Nejmladší účastnicí oslavy byla devítiměsíční Stelinka Táchová.

„Za časů mého mládí jsem docela ráda chodívala tancovat, třeba i do okolních vesnic. Ale snažila jsem se stále žít čestně a poctivě,“ s přívětivým úsměvem na tváři řekla oslavenkyně. Nejen pro dobrou náladu, ale právě i do tance všem zahrálo Trio Jaroslava Trnky.