Za středočeské prvenství v 26. ročníku soutěže, kterou společně vyhlašují Svaz měst a obcí ČR, Spolek pro obnovu venkova ČR a ministerstva pro místní rozvoj i zemědělství, obdržela Kostelní Lhota Zlatou stuhu. Zlato pro nejlepší obec; za všestrannost. Za příkladnou péči o veřejná prostranství, za společenský život, rozvoj sportu i kulturu. I za to, že se obci podařilo získat do svého vlastnictví kostel Nanebevzetí Panny Marie, který dal vesnici jméno – a z dnešního vzhledu fasády je zřejmé, že místní jsou na tento název hrdí.

Další ocenění přijeli převzít z rukou hejtmanky Petry Peckové (STAN) zástupci nedaleké obce, taktéž z Nymburska, Pátek (Bílá stuha za činnost mládeže) a obce Čistá z Rakovnicka (Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí).

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Pro Kostelní Lhotu to ještě neznamená konec, byť jako trvalou připomínku velkého dne starosta Tomáš Drobný (nez.) společně s hejtmanku Peckovou vysadili růži na zahradě zrekonstruovaného kostela. Velké finále teprve přijde. Obec totiž bude kraj zastupovat v celostátním kole, kde se utkají vítězové ze všech krajů. Uskuteční se 3. září – a výsledky budou 17. září vyhlášeny v Luhačovicích.