Podzimní módní maraton 2021 probíhal v online a prezenční formě. Součásti festivalu se staly soutěže Top Photomodel, Top Model a Top Designer. Festivalu se zúčastnily děti různých národů - z České republiky, Rumunska, Ukrajiny, Bulharska, Slovenska, Ruska, Kuby a Maďarska.

Součástí programu byla i módní přehlídka s názvem Sluneční úsměv, při níž módu předváděly i dvě mladé slečny trpící Downovým syndromem. Věra Gabriela Martínková z Děčína a Magdalena Sailerová z Rokycan. „Snahou bylo přispět k začlenění děti a mladých lidi s Downovým syndromem do dětské společnosti, rozšířit jejích sociální kontakty, pomoci této kategorii dětí při jejích zapojeni do společných aktivit s ostatními dětmi,“ vysvětlila Viktoria Meyer, pořadatelka akce.

Po této dojemné přehlídce následovaly ukázky oblečení různých stylů: přehlídka pletených podzimních outfitů, recesní přehlídka s názvem Zlatá mládež, která v zábavné formě poukázala na styl oblečení současné bohaté vrstvy mladých lidi po celém světě, ukázka oblečení rockové subkultury a současných trendů mládeži a autorská přehlídka podzimních věnečku od zahraniční návrhářky. Celý program doprovázelo vystoupení mladých talentovaných zpěvaček a klavíristek z dětského uměleckého centra Továrna na Hvězdičky.

Po slavnostním ukončení Podzimního módního maratonu 2021 si účastníci ve věku od 5 do 16 let za doprovodu svých rodičů a přátel odnášeli z Obecního domů Nymburk nejen diplomy, poháry, korunky a dárky, ale také sluneční podzimní úsměvy, příjemné pocity a chuť se dále seberealizovat ve své tvůrčí aktivitě.

Cílem festivalu je pomáhat dětem a mládeži objevit své vrozené nadání, učit je racionálnímu a kombinovanému použití tohoto přírodního daru. Za důležitý úkol své činnosti pořadatelé považuji výchovu děti a mládeže k tolerantnosti a pochopení, kamarádství a respektu. Pořadatelem festivalu je nymburská společnost NR Meyer Company, s.r.o. a její vzdělávací a umělecké centrum Továrna na Hvězdičky.