Skupina třiceti Poděbraďaček, které se zapojily do zdravého projektu, za rok zhubla dohromady 130 kilogramů. Trumfla je rekordmanka, která sama zvládla za letošek shodit 25 kilo. Chlapeček, který už neměl vstát z vozíku, nyní s pomocí zvládne udělat krok. Zázrak? Především vlastní vytrvalost a podpora okolí. „Člověku pomůže, když se nepachtí sám, když vidí, že se se stejným problémem pere i někdo jiný,“ má zkušenost lektorka Renata Zápotocká.

Celoroční snažení a úspěchy, kterých dosáhli poděbradští senioři, ženy i děti ze Speciální základní školy Poděbrady, společně shrnuli a ocenili na setkání v Centru volného času. Míčky na cvičení pro děti nebo činkami pro ženy je za město odměnila místostarostka Poděbrad a ředitelka Centra sociálních a zdravotních služeb Poděbrady Emílie Třísková spolu s Lidmilou Hamplovou, zástupkyní ministerstva zdravotnictví pro Národní program zdraví – projekty podpory zdraví.

Své zdravotní pokroky si mohli všichni na místě přeměřit. Zdravotnice z Krajské hygienické stanice s úsměvem měřily tlak nebo hladinu cholesterolu v krvi a poradily, jak postupovat dál. Nechyběla ani živá hudba.