Hrůzný pohled se včera časně ráno naskytl hráznému ze zdymadla v Kostomlátkách. Mezi česly v odpadní vodě uviděl na hladině tělo mrtvého muže!

Přivolaný lékař záchranné služby už mohl pouze konstatovat smrt. „Podle mého odhadu ležel ve vodě zhruba jeden den. Měl mírně oteklý obličej a změněnou kůži na prstech rukou,“ řekl lékař záchranky. Spekulace hovoří o tom, že se jednalo o cizince buď vietnamské nebo ukrajinské národnosti. To však právě vzhledem k těžko identifikovatelné tváři nikdo nepotvrdil.

Soudní lékař odmítl spekulace o možné násilné smrti. Vylovený muž měl sice na sobě drobné oděrky, ty ale pravděpodobně vznikly až po jeho smrti nebo s ní neměly bezprostřední souvislost.

„Soudní lékař vyloučil cizí zavinění,“ uvedl zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák. Zbývají tedy varianty nešťastná náhoda nebo sebevražda.

Na místo dorazili také kriminalisté. Utonulý byl normálně oblečený, na sobě měl džíny. Neměl u sebe doklady. V kapsách byly nalezeny pouze klíč a čtyři koruny. „V dalších dnech budeme pátrat po totožnosti utonulého muže,“ doplnil Novák.

Letos se jedná na Nymbursku o první podobný případ. K utonutí málem došlo už před necelými dvěma týdny na koupališti v Městci Králové, kde se topil sedmnáctiletý mladík.

Díky duchaplnosti a odvaze traktoristy, který nad koupalištěm sekal trávu, ale všechno dobře dopadlo. Mladíka traktorista včas vytáhl a zachránil mu život.