Tragédie se odehrála v neděli večer v Poděbradech nedaleko fotbalového stadionu místní Bohemie. Šestatřicetiletého muže srazil na kraji kolejiště vlak. Podle výpovědi strojvedoucího se ale rozhodně nejednalo o sebevraždu.

K situaci došlo kolem osmé večer. „Muž stál na pravé straně kolejiště. Byl sehnutý, jako kdyby chtěl něco sebrat. Třeba jako kdyby mu vypadly klíče,“ řekl Nymburskému deníku strojvedoucí vlaku, který nešťastníka porazil. Vlaková souprava odhodila muže o několik metrů do příkopu.

Na místo dorazila záchranka. „Muž má vážně poraněné především dolní končetiny. Je v bezvědomí a evidentně byl pod vlivem alkoholu,“ řekl jeden ze zasahujících zdravotníků.

Vzhledem k vážnosti zranění byl přivolán vrtulník, který měl muže transportovat do vinohradské nemocnice. „Bohužel muž při převozu do nemocnice zemřel,“ konstatovala mluvčí vinohradské nemocnice Jana Jelínková.

Okolnosti případu řeší také policie. Vyšetřování je ale na začátku.

Místo tragédie je místním známé. Řada lidí tudy přechází a riskuje život už několik let. K podobnému neštěstí však dlouho nedošlo.

Vlaková souprava, která byla v čelní části po srážce poškozena, zůstala na místě další hodiny. Cestující zraněni nebyli a přestoupili do jiného vlaku.
Relativně chladnou hlavu zachoval po události strojvedoucí. „Bohužel už se mi podobná situace stala počtvrté. V takových chvílích jsem opravdu bezmocný,“ postěžoval si zkušený železničář.

Poslední větší tragédie při zkracování si cesty přes koleje se na Nymbursku odehrála na podzim roku 2004 kousek od nymburského nádraží. Tři školáci – dva chlapci a jedna dívka – si zkracovali cestu domů ze školy do Bobnic přes koleje. Jedenáctiletou dívku ale překvapila lokomotiva, která ji zachytila. Oba chlapci stihli na poslední chvíli uskočit. Dívce už ale bohužel nebylo pomoci.